SAGRADO CORAZON

erasmus-logo spain-flag

Sagrado Corazón to hiszpańska szkoła partnerska położona w małym mieście w prowincji Badajoz, która należy do wspólnoty autonomicznej Estremadura.

Szkoła oferuje kształcenie młodzieży na wysokim poziomie odpowiadając na najgłębsze i ukryte aspiracje każdego ze swoich uczniów. Jej celem jest realizacja projektów, w których Szkoły Parafialne są przestrzenią integracji, przestrzenią, która stwarza warunki niezbędne do rozbudzenia i rozwinięcia kreatywności i ułatwienia uczenia się. Placówka dąży do tego, aby być miejscem, w którym można znaleźć jasne i spójne cele, które dba o rozwój młodych ludzi zdolnych do tworzenia społeczeństwa, w którym kultura miłości, służby, poświęcenia, szacunku i solidarności staje się rzeczywistością; zwłaszcza w relacji z ludźmi, którzy mają mniejsze szanse i są w gorszej sytuacji.

Główne motto szkoły: „Edukacja musi zaczynać się od kołyski”, „Twórz warsztaty z haftu, dywanów, espadryli i stolarstwa”, „Trzeba szkolić naszych uczniów tak, aby stawali się dobrymi ludźmi”.

spain-school spain

Placówka oferuje kształcenie młodzieży na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, szkoły podstawowej oraz szkoły średniej. W szkole prężnie działa radio szkolne, gazetka szkolna, chór, zaś od 2015 r. są realizowane projekty Erasmus+.

Więcej informacji na stronie szkoły Sagrado Corazón: www.sagradocorazonolivenza.com.