A13 COOPERATIVE STUDENTS ONGS

Jednym z zadań szkolnego koła Erasmus + w projekcie C.E.L.L. jest organizacja przedsięwzięć polegających na sprzedaży wcześniej wytworzonych produktów. Działanie będzie realizowane na przestrzeni najbliższych dwóch lat, dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

JARMARK Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA

Szkolne koło Erasmus+ (projekt C.EL.L.) było organizatorem Jarmarku z okazji Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowali wiele pięknych dekoracji związanych ze świętami, które można było zakupić podczas szkolnych Jasełek dla siebie albo swoich najbliższych. Całkowity dochód ze sprzedaży wynosi 560 zł. Zebrana kwota będzie przeznaczona na cel charytatywny. Opiekun koła Małgorzata Sobczyk składa serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego świątecznego przedsięwzięcia.

FESTIWAL NAUKI, KULTURY I SPORTU – 2018

Drugim przedsięwzięciem w ramach realizacji zadania była sprzedaż bransoletek, zakładek, świeczników i mydełek zrobionych przez uczniów z okazji Festiwalu Nauki, Kultury i Sportu dnia 9.06.2018 r. na terenie naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży wyniósł 340 zł.

KRÓTKOTERMINOWA WYMIANA GRUP UCZNIÓW

Trzecim wydarzeniem, który promował produkty zrobione przez uczniów była Druga Krótkoterminowa Wymiana Grup Uczniów w Polsce dnia 19.10.2018 r. Dochód zebrany ze sprzedaży produktów wyniósł: 240 zł.

FESTIWAL NAUKI, KULTURY I SPORTU – 2019

Czwartym, ostatnim przedsięwzięciem organizowanym w ramach zadania A13. COOPERATIVE STUDENTS ONGS, było wystawienie produktów koła Erasmus+ raz ich sprzedaż podczas Festiwalu Nauki, Kultury i Sportu dnia 1.06.2019 r. Zebrana kwota to 180 zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży produktów wynosi 1320 zł. Środki finansowe zostały przekazane na cel charytatywny, służący leczeniu polskiej aktorki Joanny Turkowskiej, która od czerwca 2018 r. na skutek nieszczęśliwego wypadku w pracy znajduje się w śpiączce.

Joanna Turkowska jest aktorką, trenerem aktorskim, wykładowcą, artystką, tłumaczką, i lektorką. W czerwcu 2018 r. uległa wypadkowi w pracy. W trakcie jednej z prób spektaklu dyplomowego jej studentów w Warszawskiej Szkole Filmowej nadzorowała cały występ. Podczas sceny walki bronią białą, jedna ze szpad nieoczekiwanie rozpadła się, bardzo mocno raniąc aktorkę w skroń. W Szpitalu Bielańskim odbyły się dwie operacje, obydwie się udały, jednak stan aktorki w dalszym ciągu wymaga rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna – pani Joanna ma sparaliżowaną całą lewą część ciała i wciąż pozostaje w stanie śpiączki.

Aby opłacić bardzo kosztowną rehabilitację potrzebne jest ponad 150 tysięcy złotych. Zbiórka pieniędzy za pomocą SMS oraz Facebooka trwa już od dawna, jednak środki w dalszym ciągu są niewystarczające. Jedną z osób wspierających aktorkę jest pani Anna Salamon – Kalinowska, znana uczestnikom projektu CELL z udzielenia profesjonalnej pomocy podczas przygotowania i wystawiania sztuki teatralnej „The new girl” w październiku 2018 r. na deskach Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pani Anna stała się dla naszych uczniów łącznikiem z panią Joanną. Mamy nadzieję, że zebrane środki finansowe w wysokości 1320 zł pomogą w dalszej rehabilitacji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 368 wraz z opiekunem projektu, panią Małgorzatą Sobczyk oraz dyrektorem szkoły i koordynatorem programu Erasmus+ przekażą zebrane ze sprzedaży pieniądze na powyższy cel.

Pani Joanno – POBUDKA!