OSNOVNA SOLA

erasmus-logo slovenia-flag

Osnovna šola Dramlje to szkoła partnerska położona w małej miejscowości Dramlje w pobliżu miasteczka Sentjur w północno – wschodniej części Słowenii.
Szkoła oferuje kształcenie młodzieży na poziomie edukacji wczesnoszkolnej oraz szkoły podstawowej. Budynek szkolny posiada siłownię, profesjonalne boisko oraz zielone place zabaw. Początki nauki w miejscowości Dramlje utożsamia są wraz z przybyciem księdza Gobec Franca w roku 1828 r., który gromadził młodzież, uczył religii, czytania i liczenia.

slovenia-school slovenia

Placówka posiada duże doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych z programu Erasmus+, uczniowie spędzają dużo czasu w zielonym ogródku, gdzie sadzą warzywa i owoce, jak również na szkolnym placu zabaw, gdzie mogą realizować zadania lekcyjne w pięknej aurze.

Więcej informacji na stronie szkoły Osnovna šola Dramlje: www.osdramlje.si.